Slider

UYDURULAN DİN VE KURANDAKİ DİN

KURANDAKİ DİN

UYDURULAN DİN

FAİZ VE KÖLECİ BANKALAR

ŞİRK AFFEDİLMEZ !

KALK VE UYAR

EVSİZLERE YARDIM

» » » » » » » » Eş Tutan ile Barış Seven - 1


- Eş Tutan: Bugün 1 Muharrem 1436-Hicri Yılbaşı

Bu yılın, size, ailenize ve İslam alemine hayır ve güzellikler getirmesi temmenisiyle Hicri yılbaşınızı  tebrik ederim.
Eş Tutan

Allah birdir.
Başka seylere müracaat edip yorulma, onlara tezellül edip minnet çekme, onlara temelluk edip boyun egme, onlarin arkasina düsüp zahmet çekme, onlardan korkup titreme.
Çünkü Sultan-i Kainat birdir.
Hersey'in anahtari onun yaninda, her sey'in dizgini onun elindedir.
Hersey onun emriyle halledilir.
Onu bulsan, her matlubunu buldun; hadsiz minnetlerden, korkulardan kurtuldun.

Mektubat (20.Mektup)

- Barış Seven: Böyle diyen birinin kayıp cevizlerini Allah'tan başka bir ölüden yardım isteyerek bulmüya çalışması ne yaman çelişki?...
- Barış Seven: Ra'd, 16.. Ayet: De ki: "Göklerin ve yerin Rabbi kim?" De ki: "ALLAH" De ki: "O'ndan başka, kendilerine dahi yarar ve zarar veremiyen kimseleri evliyalar mı edindiniz?" De ki: "Hiç körle gören bir olur mu, yahut hiç karanlıkla ışık bir olur mu?" Yoksa ALLAH'ın yarattığı gibi yaratan ortaklar buldular da yaratmalarını birbiriyle mi karıştırdılar? De ki: "ALLAH her şeyin yaratıcısıdır, O Tektir, Egemendir."
- Barış Seven: Allah'ın dışındakilere edilen dua boşunadır:
ARAF Suresi 191. AyetBir şey yaratamayan, aksine yaratılmış olan şeyleri mi eş koşuyorlar?

ARAF Suresi 192. Ayet Putlar, ne onlara yardım edebilir, ne de kendilerine yardım edebilirler.

ARAF Suresi 193. AyetOnları doğruya çağırsanız size uymazlar. Onları ha çağırmışsınız, ha sessiz

kalmışsınız, sizin için birdir.

ARAF Suresi 194. AyetAllah'ın dışında çağırdıklarınız, sizin gibi kullardır. Haydi onları çağırın da size cevap versinler, sözünüzde doğru iseniz!

ARAF Suresi 195. AyetÜzerinde yürüyecekleri ayakları mı var? Tutmaları için elleri mi var? Görmeleri için gözleri mi var? İşitmeleri için kulakları mı var? De ki, "Ortaklarınızı çağırın ve benim için plan kurun. Hiç durmayın!"

YUNUS Suresi 28. AyetOnları bir araya topladığımız gün, ortak koşanlara; "Siz ve ortaklarınız haydi yerinize!," diyerek birbirlerinden ayırırız. Ortakları ise: "Siz bize kulluk etmiyordunuz," derler.

YUNUS Suresi 29. Ayet"Bizimle sizin aranızda Allah tanıktır ki, biz sizin kulluk etmenizden habersizdik."

YUNUS Suresi 34. AyetDe ki, "Ortaklarınızdan hangisi yaratmayı başlatıp tekrarlayabilir?" De ki: "Allah yaratmayı başlatır ve onu tekrarlar. Nasıl da çevriliyorsunuz?"

YUNUS Suresi 35. AyetDe ki "Ortaklarınızdan hangisi gerçeğe ulaştırabilir?" De ki, "Allah gerçeğe ulaştırır. Gerçeğe ulaştıran mı uyulmaya daha yaraşır, yoksa gerçeğe ulaştırılmadıkça gerçeği bulamayan mı? Ne biçim hüküm veriyorsunuz?"

YUNUS Suresi 66. AyetGöklerde ve yerde ne varsa Allah'ındır. Allah'tan başkalarına yalvaranlar aslında koştukları ortakları izlememektedirler. Onlar sadece tahmin yürütüyorlar ve sadece saçmalıyorlar.

RAD Suresi 14. AyetGerçek dua O'na yöneltilendir. O'nun dışında çağırdıkları ise onlara hiç bir şekilde karşılık veremezler. Tıpkı suya avuçlarını uzatan; ancak ağzına hiç bir şey ulaşmıyan kimse gibi... İnkarcıların duası boşunadır.

NAHL Suresi 20. AyetAllah'ın dışında çağırdıkları kişiler hiç bir şey yaratamazlar, aksine kendileri yaratılm

- Eş Tutan: Kardeşim 5 yaşındaki çocukken neler yapmıştın bi hatırla bakalım
- Eş Tutan: Olayı yanlış anlayarak bi yere varamayız. Şu kes-kopyala-yapıştır mantığı da bi kenara bırak. Sözün sadece bi kısmını alıp yeryüzünde bulunan bütün herkesi kafir ilan edebilirsin.

- Barış Seven: 6:116 ya bak istersen... kitabı hala yazarken çocukluğundaki kafayı taşıyordu ki bunu kitabına almış... ve maharet gibi anlatmış.. Allah yerine halkın çağırdığı putları değil onların aksine kendi putunu çağırdı diye...

- Eş Tutan: Said Nursi yaşadığı devirde ve ömrü boyunca küfr-ü mutlaka karşı savaşla geçirmiş birisidir. Onu küfürle suçlayanlar çok büyük hata etmektedir. Sen bu hataya dahil olma, zararlı sen çıkarsın. Said Nursi'ye iftira atmaktan vazgeç güzel kardeşim.

- Barış Seven: Â'raf : 30 :O, bir grubu doğru yola iletti, bir gruba da sapıklığı hak etti. Çünkü onlar, Allah'ı bırakıp şeytanları evliyalar edindiler. Böyle iken kendilerini doğru yolda sanıyorlar.

- Eş Tutan: Sen de malesef şeytanları evliyalar edenlerin guruhunda kaldın. Allah ıslah etsin.
- Eş Tutan: Kaldı ki Said Nursi'nin 6000 sayfalık tüm Külliyatında gözüne ilişen 3-4 cümlecik.

Yahu yüzbinlerce cümleden 3-4 cümle yanlış diye bi alimi tekfir etmek hiç doğru bi davranış değildir.
- Eş Tutan: Münazarat adında geçen yerden alıntı yapıyorum.

"Hiçbir müfsid ben müfsidim demez. Daima suret-i haktan görünür. Yahut batili hak görür. Evet kimse demez ayranim eksidir. Fakat siz mehenge vurmadan almayiniz. Zira çok silik söz ticarette geziyor. Hatta benim sözümü de, ben söyledigim için hüsn-ü zan edip tamamini kabul etmeyiniz. Belki ben de müfsidim veya bilmedigim halde ifsad ediyorum. Öyle ise her söylenen sözün kalbe girmesine yol vermeyiniz. Iste size söyledigim sözler hayalin elinde kalsin, mehenge vurunuz. Eger altun çikti ise kalbde saklayiniz. Bakir çikti ise çok giybeti üstüne ve bedduayi arkasina takiniz, bana reddediniz gönderiniz... "

muhtemelen ilk defa okuyorsun bu bölümü

- Barış Seven: Bana kuranda 1 yanlış gösterebilir misin? De ki ortaklarınız arasında doğruya iletebilen var mı öyleyse nasıl saptırılıyorsunuz?    .....  Kendileri doğruya iletilmedikçe doğruyu bulalamayanları mı eş tutuyorlar? ... Allah Hadi'dir. Doğruya iletir..  http://youtu.be/kMyjkZ_4sKE
- Barış Seven: 30:32 O müşrikler ki dinlerini parçaladılar ve mezhep mezhep oldular. Her parti kendine ait imam ve kitaplarla sevinip övünmektedir.

- Eş Tutan: Farklı bi alemde yaşıyorsun, sana ne soruyorum ne cevap yazıyorsun?

Youtube'da Said Nursi aleyhine hazırlanmış yahudi patentli videoları izleyip oradan şevk alıyorsun. Fetoya olan kızgınlığını Said Nursi'ye sıçratma, altında ezilirsin. Uyarıyorum seni güzel kardeşim
- Eş Tutan: Allah'ın sözlerini çarpıtma, ruz-i mahşerde hesap veremezsin. Çarpıtılmış mealleri okuyarak Cehennemden başka bi yere gidemezsin. Az biraz şuurun varsa Arapçayı kendin öğren de kendi tefsirini yaz. Robot gibi yönlendiriyorlar seni, hala farkında değilsin. Aç gözünü A.Rahman aç

- Barış Seven: Haha :))) Sor: 'Kimin tanıklığı büyüktür?' De ki: 'Benimle sizin aranızda ALLAH tanıktır. Sizi ve ulaştığı herkesi uyarmak için bana bu Kuran verildi. ALLAH'tan başka tanrı olduğuna mı tanıklık ediyorsunuz?' 'Ben böyle tanıklık etmem,' de ve ardından şunu da söyle: 'O bir tek tanrı, ben sizin ortak koştuğunuz şeyden uzağım.'
- Barış Seven: 41:44 Onu yabancı dilde bir Kuran kılsaydık, 'Onun ayetleri açıklanmalı değil miydi?' diyeceklerdi. İster yabancı dil, ister Arapça olsun, de ki, 'O, inananlar için (dilleri sözkonusu olmaksızın) bir rehber ve şifadır. İnanmıyanların ise kulaklarında ağırlık vardır. Onlara sanki uzak bir yerden sesleniliyor gibi onlara kapalıdır.'

- Eş Tutan: Kuran Türkçe indirilmedi dostum, ama sen türkçe okuduklarına iman ediyorsun. Kendine gel biraz.
- Eş Tutan: Ayetleri kodladığına göre çok bilgilisin, ha bu arada ne zaman peygamberliğini ilan edeceksin, merakla ve sabırla bekliyoruz büyük paralel

- Barış Seven: Hep israilin amerikanın(yabancıların) oyunları bunlar di mi?  Mekke müşrikleri de böyle demişti.. 16:103 : Şüphesiz biz onların: Kur'an'ı ona ancak bir insan öğretiyor dediklerini biliyoruz. Kendisine nisbet ettikleri şahsın dili yabancıdır. Halbuki bu (Kur'an) apaçık bir Arapçadır.

- Eş Tutan: Feto'nun saptırdığı en büyük paralel olarak tarihteki yerini alacaksın. Feto düşmanlığı seni ne hale getirdi, uyan son nefes gelmeden uyan

- Barış Seven: Bakara, 13.. Ayet: Onlara, "İnsanların inandığı gibi siz de inanın" dendiğinde, "Yani biz de kafası çalışmayan zavallılar gibi inanalım mı?" derler. Haberiniz olsun ki, kafası çalışmayan düşük seviyeliler onların ta kendileridir; fakat bilmiyorlar.

Bakara, 14.. Ayet: Bunlar iman etmiş olanlarla yüzyüze geldiklerinde, "İman ettik" derler. Kendi şeytanlarıyla başbaşa kaldıklarına ise söyledikleri şudur: "Hiç kuşkunuz olmasın biz sizinleyiz. Gerçek olan şu ki, biz alay edip duran kişileriz."

Bakara, 15.. Ayet: Allah onlarla alay ediyor ve onları, kendi azgınlıkları içinde bocalar bir halde sürüklüyor.

Bakara, 16.. Ayet: İşte bunlar, doğruluk ve aydınlığı verip karanlık ve sapıklığı satın aldılar da ticaretleri hiçbir kazanç sağlamadı. Bir yol-yordama girebilmiş de değillerdir.

Bakara, 17.. Ayet: Onların durumu şu kişinin durumuna benzer: Bir ateş tutuşturmak istedi. Ateş, çevresindekileri aydınlattığında, Allah onların ışığını giderdi ve onları karanlıklar içinde bıraktı; artık görmezler.

Bakara, 18.. Ayet: Sağırdırlar, dilsizdirler, kördürler. Onlar artık dönmezler.

- Eş Tutan: Kuranın mesajı evrenseldir. Ama dili Arapçadır. Bu iki farkı anlayamayacak kadar şuurunu kapamışsın. Bütün insanları tekfir ederek hiç kimseye davanı anlatamazsın. Cahilliğin aramızda kalsın bu arada

- Barış Seven: Bakara, 13.. Ayet: Onlara, "İnsanların inandığı gibi siz de inanın" dendiğinde, "Yani biz de kafası çalışmayan zavallılar gibi inanalım mı?" derler. Haberiniz olsun ki, kafası çalışmayan düşük seviyeliler onların ta kendileridir; fakat bilmiyorlar.

- Eş Tutan: Sinirlendi yalancı peygamber otomatiğe bağladı ya la :)

- Barış Seven: 2:14 ...Alay edip duran kişileriz...
- Barış Seven: 25:33 Onların sana yönelttikleri her teze karşı, biz sana gerçeği ve en güzel açıklamayı getiririz.
- Barış Seven: Kâfirûn, 1.. Ayet: De ki, "Ey inkarcılar."

- Eş Tutan: Ya mantıklı bi şey söyle de alay etmeyelim. Senin mantıksız düşüncelerine ayıracak vaktim yok, iş milleti kafirlikle suçlamaya gelince alaya almıyorsun, iki laf atınca hemen alevleniyorsun, noldu dostum

- Barış Seven: Kâfirûn, 2.. Ayet: "Ben, sizin taptıklarınıza tapmam."


Kâfirûn, 3.. Ayet: "Siz de benim taptığıma tapmazsınız."


Kâfirûn, 4.. Ayet: "Ben asla sizin taptığınıza tapacak değilim."


Kâfirûn, 5.. Ayet: "Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz."


Kâfirûn, 6.. Ayet: "Sizin dininiz size, benim dinim bana."
- Barış Seven: Alevlendim mi sanıyorsun ;)

- Eş Tutan: Kendini peygamber sanan akılsıza selam olsun

- Barış Seven: Dakikam bitmese seni arar ve ses tonumu duymanı sağlardım

- Eş Tutan: Sen de haklısın normalde konuştukların kişiler ana avrat küfür ediyorlar, ama meraklanma benim lugatimde yok öyle şeyler
- Eş Tutan: Benimde yok kanka :)

- Barış Seven: Estağfurullah.. Peygamber said nursidir... e malum "risaleler ona yazdırılıyor".. 6:93 ALLAH adına yalan uydurandan ve kendisine hiç bir şey vahyedilmediği halde, 'Bana vahyediliyor,' diyenden ve ' ALLAH'ın indirdiği gibi ben de indireceğim,' diyenden daha zalim kim olabilir! Can çekişmesi anında zalimleri bir görsen! Melekler, ellerini uzatmıştır: 'Canınızı verin! ALLAH hakkında gerçek olmayanı söylemenizden ve onun ayetlerini (vahyini ve mucizelerini) kibir ve gururla karşılamanızdan dolayı bugün utanç verici azapla cezalandırılacaksınız. '

- Eş Tutan: Hahaha :D

ha yüzünü göster şöyle, şu anda bu mesajlar bana yazdırılıyor. Allah müsaade etmeseydi yazamazdım bu mesajları sana

- Barış Seven: Bi de ben inkarcılara sempati beslemiyorum. Yaşam, fikir ve mal hürriyetlerine saygım var ama ne yazık ki mezhepler tarafında aynısını görmüyorum... yani kardeş kanka gibi hitaplarının bende sana yönelik bi karşılığı yok ;)
- Barış Seven: Eee sen de said in takipçisi olduğuna göre....

- Eş Tutan: Vahyediliyor gibi bi cümle geçmiyor, çarkçı kemal gibisin olum, sürekli çark ediyon
- Eş Tutan: Gittiğin yol değil, aklını başına al diyecem ama aklının olmadığına kaniim. Şu anda birilerinin yönlendirmesiyle hareket ediyorsun.

- Barış Seven: Kasas, 51.. Ayet: Öğüt alırlar diye kendilerine mesajı iletip durduk.


Kasas, 52.. Ayet: Kendilerine daha önceki kitapları verdiklerimiz buna inanırlar.


Kasas, 53.. Ayet: Kendilerine okunduğu zaman, "Ona inandık. Bu, Rabbimizden gelen gerçektir. Zaten ondan önce de müslümanlar idik," derler.


Kasas, 54.. Ayet: Onların ödülleri, sabretmelerinden ötürü iki kez verilecektir. Kötülüğü iyilikle savarlar ve kendilerine verdiğimiz nimetlerden verirler.


Kasas, 55.. Ayet: Boş sözleri işittiklerinde ondan yüz çevirirler ve, "Bizim işimiz bize, sizin işiniz size. Size selam (barış) olsun. Biz cahillerle uğraşmak istemeyiz," derler.


Kasas, 56.. Ayet: Sen sevdiğini doğruya iletemezsin. Dilediğini doğruya ileten sadece ALLAH'tır. Doğruya ulaşmayı hakedenleri en iyi bilen de O'dur.   *

- Eş Tutan: Said Nursi gibi bir İslam aliminin eserlerinden istifade etmekten gurur duyuyorum. Allah sana da nasip eder inşallah.

- Barış Seven: Beni Allah seni de said yönlendiriyor  ...
- Barış Seven: Bütün gurur Allah ın ama çokları bilmezler

- Eş Tutan: Hahaha seni yönlendirenleri çok iyi biliyorum sorgulanmı seni :)

Allah'a iftira ediyorsun şimdi.

- Barış Seven: Sorguladınmı.com u ben açtım

- Eş Tutan: Ha namaz kılıyor musun, sana göre farz mı?

Kaç vakit kılmak gerekiyo

- Barış Seven: [BAKARA(2)/131-136]

Allah'ın boyası(dini) ki; Allah'tan, boyası daha iyi olan kimdir? Biz O'na köle olanlarız.
De ki: "Bizimle Allah konusunda tartışıyor musunuz? O(Allah) ki; bizim de, sizin de Efendinizdir. Bizim amelimiz bize, sizin ameliniz de size aittir. Biz, O'na tereddütsüz bağlı olanlarız."
- Barış Seven: Merak edersen Sorguladınmı.com 36. Bölüme bakabilirsin

- Eş Tutan: Biliyorum selefi zihniyetli arkadaş senin açtığını

- Barış Seven: Lütfen daha vakit ayıramayacağım sana..
- Barış Seven: Selam...

- Eş Tutan: Ulan ayet gibi onu da kodlamış 36. Bölüm falan ama incile benzemiş sanki
- Eş Tutan: İlk ben öyle dedim ama sonra baktım mizah yönün kuvvetli devam ettim mesaj yazmaya :)

* Gerçek bir sms tartışmasından alıntılanmıştır.

«
Sonraki
Sonraki Kayıt
»
Önceki
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Eleştiri ve Düşüncelerinizi Paylaşın:

Chrome Pointer